Flaga Wielkiej Brytani Flaga Norwegii Flaga Niemiec Flaga Słowacji Flaga Litwy Flaga Szwecji
morad@morad.pl +48 58 694 91 50 +48 58 694 91 51 +48 609 772 466

QUALICOAT Seaside
- Najwyższa jakość lakierowania potwierdzona certyfikatem!

Miło nam poinformować, że firma MORAD Sp. z o.o. po wieloetapowych kontrolach, uzyskała od Stowarzyszenia Kontroli Jakości Przemysłu Lakierów, Farb i Powłok Qualicoat z Zurychu licencję o numerze 1529. Uzyskanie tej licencji jest potwierdzeniem posiadania i promowania najwyższego standardu jakości lakierowania powierzchni aluminiowych w firmie MORAD. Odbiorcy profili aluminiowych wytwarzanych przez MORAD otrzymują więc produkt najwyższej jakości, zapewniający długotrwałą wartość użytkową, potwierdzoną międzynarodowym certyfikatem Qualicoat Seaside.

QUALICOAT SEASIDE - Najwyższy standard jakości lakierowania aluminium

QUALICOAT to jeden z najbardziej liczących się w Europie znaków jakości dla powłok malarskich, w tym proszkowych, zabezpieczających architektoniczne wyroby z aluminium. Standardy QUALICOAT wytyczają warunki jakościowe konieczne do spełnienia przez powłoki proszkowe i są gwarancją najwyższej jakości produktów.

Organizacja działa w obszarze zmian regulacji w branży budowlanej na rzecz wysokiej jakości wyrobów budowlanych, stymulując komunikację pomiędzy inwestorami a firmami zajmującymi się z jednej strony produkcją, a z drugiej montażem aluminiowych konstrukcji budynków. Można powiedzieć, że QUALICOAT uosabia ideę jakości powłok lakierniczych na elementach wykonanych z aluminium w architekturze. Logo QUALICOAT można stosować jedynie w licencjonowanych malarniach.

Stowarzyszenie QUALICOAT

Międzynarodowe stowarzyszenie QUALICOAT powstało w 1986 roku, skupiając firmy z branży przetwórstwa aluminium dla potrzeb budownictwa z takich krajów jak Szwajcaria, Belgia, Francja czy Hiszpania, a w latach kolejnych poszerzając swą działalność o dalsze kraje, będąc obecnie na terenie pięciu kontynentów, w tak różnych krajach jak Kolumbia, Chile, Cypr, Czechy, Dania, Dominikana, Egipt, Finlandia, Grecja, Izrael, Włochy, Liban, Polska, Portugalia, Rosja, Arabia Saudyjska, Tunezja, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania i wiele innych.

Tworząc stowarzyszenie wychodzono z założenia, że oferowane do ochrony wyrobów aluminiowych w architekturze powłoki malarskie potrzebują uregulowań technicznych, wysokiej jakości produkcji oraz procedur kontrolnych, umożliwiających ocenę obiektywną dostępnych na rynku produktów – co wprost doprowadziło do systemu standaryzacji i certyfikacji. Kluczowe w tej działalności są „Wymagania Techniczne” Qualicoat, stanowiące spis zasad popartych międzynarodowymi standardami, sformułowane na rzecz jakości i monitorowania całego procesu nakładania powłok na aluminiowe elementy architektoniczne.

Odwiedź stronę Stowarzyszenia QUALICOAT

Stowarzyszenie QUALIPOL strażnikiem jakości w Polsce

Generalną Licencję na reprezentowanie na terenie Polski stowarzyszenia QUALICOAT posiada QUALIPOL, który zajmuje się wdrażaniem i administrowaniem systemów, mających na celu promowanie i utrzymywanie najwyższych standardów jakości powlekania i anodowania powierzchni z aluminium w zastosowaniach budowlanych.

Odwiedź stronę Stowarzyszenia QUALIPOL

Wysoka jakość lakierowanych produktów naszą dewizą

Powłoki ochronne mają decydujący wpływ na trwałość użytkową wyrobów aluminiowych przeznaczonych do wieloletniej eksploatacji w zastosowaniach architektonicznych, często w miejscach o podwyższonym zagrożeniu korozyjnym. Aluminiowe fasady budynków, drzwi, okna, lamele zewnętrzne muszą dobrze wyglądać podczas wielu lat użytkowania i w możliwie jak najmniejszym stopniu zmieniać swój wygląd. Koszt właściwego wykonania powłok ochronnych na aluminiowych elementach stanowiących elewację budynku to jedynie niewielka część kosztu wykonania całej konstrukcji, decydując jednocześnie w 100% o efekcie wizualnym, mającym podstawowe znaczenie dla odbioru całej inwestycji przez inwestora i późniejszych użytkowników. Dlatego też tak istotne jest wykonywanie powłok chroniących elementy architektoniczne z zastosowaniem sprawdzonych procedur systemu jakości QUALICOAT, gwarantującego wykonanie najwyższej jakości powłok ochronnych zgodnie z najlepszymi standardami światowymi w tym zakresie.


Posiadanie licencji QUALICOAT SEASIDE o numerze 1529 świadczy o spełnianiu wysokich standardów malowania proszkowego w lakierni Morad.

Chcesz wiedzieć więcej o lakierni proszkowej MORAD Zapraszamy.


Qualicoat Seaside - Licencja nr. 1529 - Najwyższa jakość lakierowania w Morad

Jeżeli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt. Podczas rozmowy przedstawimy i omówimy szczegóły współpracy.

Nasi Partnerzy


Firmy, które dostarczają nam gotowe komponenty wykończeniowe

sapa logo
geze logo
renson logo
assa abloy logo
albatros aluminium logo
master logo
stac logo
dvg logo
dvg logo

Szeroka gama produktów dla Twojej firmy!

Systemy aluminiowe, szklane, ognioodporne, przeciwsłoneczne i inne...

Powrót Do Góry